Jesteś tutaj

Strona główna » 2012

Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki – te słowa Cycerona były mottem tegorocznej Nocy Muzeów w naszej bibliotece.
Każdy, kto do nas przyszedł wieczorem 19 maja mógł się o tym przekonać -  tej nocy nasz lokal stał  się jednocześnie książnicą i ogrodem.
Pośród barwnych kwiatów i zieleni drzew można było zobaczyć wystawę prac plastycznych Grupy Jakkolwiek, zatrzymać się przy drzewie z jajem (z prawami Murphy’ego), ściągnąć cytat-wróżbę z drzewa filozoficznego, przysiąść w kąciku poezji, a także odwiedzić nieco upiorny Ogrójec.  
Punktem kulminacyjnym Nocy było spotkanie autorskie z Dariuszem M. Preislerem, autorem „Sztuki kaligrafii”, który opowiadał o swojej książce, a także o samotności, przemijaniu i śmierci – te bowiem tematy dominują w jego, wcale nie smutnych skądinąd,  opowiadaniach.
Spotkanie z autorem upłynęło w niesamowitej atmosferze  nie tylko z powodu klimatu  książki – awaria prądu w mieście okazała się okazją do pierwszego w dziejach biblioteki, spotkania autorskiego po ciemku. I właśnie wtedy, w naszym ogrodowym wnętrzu,
w blasku świec i lampionów słowa Cycerona sprawdziły się dosłownie.
To były magiczne, niezapomniane  chwile.

Dziękujemy serdecznie  
Centrum Ogrodniczemu WERIMAX  Szamotuły, ul. Gąsawska  18  - za użyczenie roślin
Kwiaciarni Baccara – Szamotuły, ul Wroniecka 25 -  za pokaz układania kwiatów