Organizator konkursu:

Jakkolwiek – to grupa miłośników sztuki, artystów niedzielnych i osób chcących propagować różnego rodzaju działania artystyczne w naszym mieście, powiecie, województwie, kraju, świecie... :)

Celem konkursu jest:

• poznanie historii postaci  jaką jest Halszka z Ostroga
  • rozbudzanie potrzeby pielęgnowania lokalnej i narodowej kultury
  • bezpośredni udział w przedsięwzięciach propagujących historię i dziedzictwo kulturowe naszego regionu i kraju

REGULAMIN KONKURSU:

• Przedmiotem konkursu jest projekt klejnotu Halszki  zwanej Czarną Księżniczką w dowolnej, wybranej przez autora formie, np.: pierścień, naszyjnik, kolczyki, brosza itp., oraz z dowolnie wybranego tworzywa z wyłączeniem metali i kamieni szlachetnych.
  • Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych  zajmujących się projektowaniem i wykonaniem biżuterii profesjonalnie jak i tych, którzy tworzą tylko hobbystycznie.
  • Projekt w postaci gotowej do prezentacji należy złożyć  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy   Szamotuły lub nadesłać pocztą do dnia 20 maja 2011
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
  • Rynek 10, 64-500 Szamotuły
  • Do zestawu należy dołączyć osobną kopertę podpisaną godłem (dowolnym wyrazem niebędącym imieniem),  zawierającą dane autora: imię i nazwisko,  adres, nr telefonu, ew.  adres e-mail. Kopertę należy zaopatrzyć w dopisek: Konkurs na Projekt klejnotu Halszki. Koperta winna być zaklejona.
  • Oceny prac  ze względu na walory estetyczne, inwencję twórczą autora oraz zgodność z wymogami formalnymi dokona Komisja Konkursu.
  • Nagrodzone zostaną 3 prace. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe.
  • O wynikach konkursu zostaną powiadomieni tylko autorzy wyróżnionych prac.
  • Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się podczas obchodów Dni Szamotuł 2011.
  • Wtedy też dokona się prezentacja w/w biżuterii.
  • Biżuteria wystawiona zostanie w hallu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły.
  • Prace konkursowe będzie można odebrać po 5.06.2011 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy   Szamotuły.
  • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród