Strona główna » 2016

Zajęcia dla dzieci podczas ferii zimowych w naszej bibliotece upłynęły pod znakiem podróży z Koziołkiem Matołkiem po Polsce.
Cała wyprawa rozpoczęła się w naszych Szamotułach, gdzie dzieci mały możliwość wysłuchania legend autora i bajarza Łukasza Bernadego oraz zwiedzenia Muzeum Zamek Górków.
Potem „odwiedziliśmy” kolejno Toruń, Kraków, Warszawę i Wrocław, gdzie „piekliśmy” pierniki, szukaliśmy Wawelskiego Smoka, słuchaliśmy historii o Syrence i wrocławskich krasnalach.
W drugim tygodniu ferii wielką atrakcją cieszył się Poznań - gość specjalny pan Waldemar Wierzba przedstawił historię koziołka w gwarze poznańskiej.
Miłym akcentem ferii okazał się także teatrzyk „Smerfy”(Grupa teatralna EDU-ARTIS
z Krakowa
), który do łez rozbawił swoją młodą publiczność.
Na końcu zawitaliśmy do Pacanowa. Dlaczego?
Odpowiedź w książce o Koziołku Matołku Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.
Zapraszamy do biblioteki!
To była bardzo interesująca podróż.

Zdjęcia z zajęć na na naszej stronie Facebook