Strona główna » 2016

Biblioteka inspiruje - pod tym hasłem zaczął się tegoroczny Tydzień Bibliotek.
W naszej bibliotece już od poniedziałku moc atrakcji. Od rana odbyły się spotkania dla dzieci z autorką książek dziecięcych, Mirosławą Woźną.  Licznie zgromadzona młoda publiczność (klasy I i II z szamotulskich szkół) miała okazję poznać twórczość autorki, dowiedzieć się skąd czerpie, niektóre zaskakujące, pomysły do swoich bajek, a także prześledzić proces  powstawania książki. Pani Mirosława Woźna krok po kroku, pokazała jak się taką książkę wytwarza, co okazało się, nie jest wcale takie proste. Dzieci, oczarowane nowymi bajkami,  wyszły ze spotkania bogatsze o nową wiedzę, z książeczką pod pachą, każdy bowiem uczestnik otrzymał od autorki  egzemplarz Zaczarowanego jajka. Oczywiście, jakżeby inaczej,  z autografem!
A wszystko to na tle pokonkursowej wystawy Kolory naszej ziemi  - wystawy koszulek dzieci i rodziców (z Przedszkola Miś) –z okazji Światowego Dnia Ziemi.