Strona główna » 2016

Po pięciu latach Nocy Muzeów przyszedł czas na NOC BIBLIOTEK!
Nasza pierwsza Noc (druga edycja krajowa), odbyła się 4 czerwca w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich, więc podobnie jak w całym kraju, upływała pod znakiem wolności, a hasłem przewodnim było: WOLNO CZYTAĆ!
I tak właśnie u nas było!
Dla dzieci przedszkolnych przygotowane były  warsztaty czytelnicze na podstawie książki  Zofii Staneckiej „Basia i wolność”. Nieco starszych, czyli uczniów I-IV kl. zaprosiliśmy
do zabawy  w detektywów. Rozwiązując zagadki, mali detektywi szukali  skarbów i klucza
do wyjścia z „zamkowej biblioteki”. Na pięcio i szóstoklasistów  czekały quizy literackie, detektywistyczne i  z rekwizytami.
Młodzież i dorośli także mieli w czym wybierać. Podchody literackie „Tego nie czytaj” nawiązujące do książek politycznie zakazanych, cieszyły się sporym powodzeniem.  Ponadto można było obejrzeć stare czasopisma z okresu PRL, pograć w gry planszowe,
Noc Bibliotek to była także okazja dla niezdyscyplinowanych czytelników. Tego wieczoru można było zwrócić zaległe książki bez kary, z czego skorzystało całkiem sporo ludzi.
Końcowym akcentem Nocy było losowanie nagród wśród uczestników gier i quizów.
Niezależnie od wyników losowania, wszyscy orzekli, że to był bardzo przyjemny wieczór.
Cieszymy się i zapraszamy już teraz  na przyszłoroczną NOC w bibliotece.

Główny organizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej
Akcja dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Fotorelacja na naszej stronie Facebook :)