Jesteś tutaj

Strona główna » 2016

To był nasz trochę jubileuszowy Odjazdowy Bibliotekarz!  
W sobotę 18 czerwca ruszyliśmy w nim po raz piąty!
Ulewne deszcze tego dnia zrobiły sobie przerwę (choć  odstraszyły nam paru rajdowców)
i punktualnie o 9:00 wystartowaliśmy spod ZS im. J. Brzechwy.
Przez Gąsawy, Górkę i Ślepuchowo dotarliśmy do Objezierza k. Obornik. 
Tam czekali na nas: dyrektor ZS w Objezierzu Pan Roman Ostrowski, dzięki któremu mieliśmy okazję zwiedzić objezierski pałac i Pan Zbigniew Adamczewski, który nas po pałacu oprowadził. Byliśmy pod wielkim wrażeniem osoby i wiedzy naszego przewodnika,
i z zainteresowaniem słuchaliśmy jego opowieści o objezierskich rodach, Węgorzewskich
i Turnów, a także o przebywających u nich słynnych gościach, takich jak Adam Mickiewicz, Józef Ignacy Kraszewski i wielu innych znakomitościach.
Po zwiedzeniu pałacu i przerwie na placek, ruszyliśmy przez Nieczajną i Lulinek do Pamiątkowa. Tam w Filii naszej biblioteki czekały już gorące kiełbaski, konkursy i quizy. Oprócz tradycyjnego quizu krajoznawczego (po uważnej obserwacji przejechanej trasy) był jak na bibliotekę przystało, konkurs filmowo-literacki.  
Na zwycięzców konkursów czekały nagrody (książki, plecaczki i czapeczki).
Pomarańczowymi plecaczkiem i czapeczką + szamotulską herbatką została obdarowana osoba, którą w wyniku losowania wyłoniono spośród wszystkich pomarańczowych.
A pani Maria, która jako jedyna poza bibliotekarzami  brała udział w każdym naszym rajdzie otrzymała jubileuszowy medal i  album o Szamotułach. Wszyscy dostali też mapy naszego miasta, kubeczki i inne gadżety, ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach.  
Po nagrodach i przekąskach wsiedliśmy znów na rowery, aby pokonać ostatnią trasę do Szamotuł. Razem przejechaliśmy ok. 35 km.
Zadowoleni z rajdu, pięknej pogody i towarzystwa rozjechaliśmy się do domów.
Za rok znów się spotkamy!


Fotorelacja z rajdu na Facebooku :)