Strona główna » 2016

Siedemdziesiąt lat minęło od czasu gdy w roku 1946 powstała biblioteka powiatowa, jako zalążek naszej dzisiejszej książnicy.
Siedemdziesiąt lat do naszej biblioteki uczęszcza pani Teresa Nowak, zaprzyjaźniona z nami najstarsza czytelniczym stażem, czytelniczka.
Siedemdziesiąt to także tytuł konkursów i wystawy, uświetniających nasz jubileusz, którego obchody odbyły się w czwartek 20 października br.
Były więc krótkie przemówienia, gratulacje i prezenty od władz miasta i powiatu, zaprzyjaźnionych bibliotek i osób prywatnych.  Był koncert szlagierów z dawnych lat
w wykonaniu doskonałego tria: Hanna Karasińska (śpiew), Michał Gucma (śpiew) i Mateusz Doniec (akompaniament).
Był i bankiet. Okolicznościowy wielki tort smakował wybornie. W międzyczasie odbywały się finały konkursów dla dorosłych i dla dzieci (na tort urodzinowy biblioteki). Kto miał ochotę grał w GRĘ biblioteczną „Czy wiesz, gdzie jesteś?”, albo rozwiązywał quiz „Urodziny biblioteki”.
Wielkim powodzeniem cieszyły się kroniki biblioteczne, prowadzone przez nas od lat sześćdziesiątych XX w. oraz abolicja dla czytelników przetrzymujących książki, z której skorzystało wiele osób. No i rozmowy, wspomnienia, anegdoty..
Największą atrakcją tego dnia okazała się jednak sama biblioteka, której budynek lśnił
w kolorowych iluminacjach. I gdy w środku odbywało się losowanie nagród wśród uczestników Gier oraz wśród najaktywniejszych czytelników, na Rynku stawały samochody, aby sfotografować to niezwykłe kolorowe zjawisko.  To był udany wieczór!

Sponsorami nagród obok biblioteki byli: UMiG Szamotuły i firma "TRANSPOL" z Szamotuł. Serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć na Facebooku :)