Strona główna

Podróże dalekie i bliskie to motyw przewodni naszej Nocy Bibliotek, której hasłem tegorocznej ogólnopolskiej edycji było „Czytanie porusza”.
W Oddziale dla Dzieci, przystrojonym na tę okazję w liczne wiszące pojazdy, najmłodsi uczestniczyli w wielu podróżniczych zabawach, takich jak kalambury, zagadki
i łamigłówki.
Nieco starsi poznawali literaturę Łukasza Wierzbickiego, autora znanej książki „Afryka Kazika”, na podstawie której wcześniej rozpisaliśmy konkursy dla dzieci, i właśnie podczas Nocy Bibliotek miały one swoje rozstrzygnięcia.
Młodzież i dorośli też „podróżowali”. Obok quizu „8 książek dookoła świata”, dużą popularnością cieszyła się Gra biblioteczna o Odjazdowym Bibliotekarzu, która od graczy wymagała nie tylko wysiłku intelektualnego, ale i niezłej kondycji. Grom i zabawom towarzyszyła WYSTAWA, dotycząca bliskich podróży, czyli naszych najbliższych okolic. Grupa Jakkolwiek i zaproszone osoby wystawiły na niej opatrzone osobistymi notatkami obrazy i wiersze, przedstawiające uroki Ziemi Szamotulskiej. Z zebranych prac powstał „Subiektywny przewodnik po Ziemi Szamotulskiej” – artystyczno-literacka książkowa broszura, której premiera odbyła się właśnie w ten wieczór.
a nasi sympatycy mieli możliwość zajrzenia do naszych najstarszych bibliotecznych kronik. Akcentem końcowym Nocy było losowanie nagród wśród uczestników gier. Podróżnicze książki z autografami, ramki do zdjęć, skrzyneczki na wakacyjne skarby cieszyły zwycięzców. A nas jeszcze bardziej.

Więcej zdjęć na Facebooku :)