Jak zostać Indianinem?
Aby się tego dowiedzieć, należało przyjść w lipcu do biblioteki
i zagrać w grę I ty zostaniesz Indianinem, z czego skorzystało bardzo dużo młodych czytelników.
Przez cały miesiąc nasza biblioteka wyglądała jak indiańska kraina.
W Dolinie Starego Bizona stało tipi, w Grocie Śpiącego Niedźwiedzia można było znaleźć tajemnicze różdżki z dzwoneczkami, w Lesie Tęczowego Mustanga zajrzeć do zagadkowej dziupli, a w Dolinie Szarego Wilka przejść wyjątkowo tajemniczy Szlak Czarnej Stopy, gdzie zdobywano punkty za spostrzegawczość. Na górze obok Ściany Cienia stał potężny totem, stanowiący inspirację do własnej twórczości w Dolinie Twórczej Ręki. Tam też spod rąk dzieci wyszły piękne pióropuszowe opaski, pasujące do przybranych na czas gry, indiańskich imion.
Obok gry, można było się też zapoznać z kulturą Indian obu Ameryk, rozwiązując krzyżówki albo przeglądając zawieszone pośród regałów liczne informacje. A książki o indiańskich przygodach, tego lipca cieszyły się niezłym powodzeniem. Finał gry i krzyżówek skończył się oczywiście nagrodami. Laureatów wyłoniono podczas losowania. Zdjęcia i lista nagrodzonych osób (powiadomionych telefonicznie) na naszej facebookowej stronie.
Howgh!