Strona główna

Fantastyka, horror, powieść na podstawie faktów, relacja z podróży przeplatana legendami, blog czy książka dla dzieci – to nie jedyne sposoby wyrażania pisarskich emocji Łukasza Orbitowskiego, który w czwartek, 28 września przyjechał do naszej biblioteki, aby spotkać się ze swoimi czytelnikami.
Ten niezwykle wszechstronny pisarz, nazywany przez niektórych polskim Stephenem Kingiem, opowiedział nam o początkach swojej literackiej kariery, sposobie wyszukiwania informacji, pomyśle na nową książkę (Exodus – już niebawem), a także dlaczego w jego niektórych książkach, a nawet w tytule, pojawia… nosorożec. Dużo pytań do pisarza dotyczyło programu Dezerterzy w TVP Kultura, do którego pisarz zaprasza niszowych lub nieco zapomnianych artystów. Łukasz Orbitowski, pomysłodawca i autor programu, wyjaśnił nam jego zasady oraz zdradził parę zakulisowych sekretów. Pytania od czytelników dotyczyły także autorskiego blogu, którego część została niedawno wydana w ostatniej książce pisarza Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego . Ta i inne książki autora czekały na koniec spotkania, aby na ich kartach pojawiły się pamiątkowe autografy, a przy okazji między autorem a czytelnikami toczyły się kuluarowe indywidualne rozmowy. Nie obyło się też bez wspólnych fotografii, selfie z Łukaszem Orbitowskim cieszyło się tego wieczoru wielkim powodzeniem.
Zamierzona, już po spotkaniu autorskim, dyskusja członków DKK na temat wrześniowej lektury Kraj utracony. Moja historia Izraela - Görana Rosenberga, szybko przerodziła się
w rozmowę na temat naszego gościa i jego twórczości, bowiem zarówno autor jak i jego książki zrobiły na nas duże wrażenie.
O Izraelu zatem podyskutujemy za miesiąc…